Różnice między masażem tantrycznym a klasycznym

Różnice między masażem tantrycznym a klasycznym

Każdy z nas zasługuje co jakiś czas na chwilę relaksu i odpoczynku. Wiele osób decyduje się wówczas na masaż. Są one dostępne w różnych opcjach i dla niektórych wybranie tego najbardziej odpowiedniego może stanowić nie lada problem. Jednymi z najbardziej powszechnych form masażu są masaże klasyczny oraz relaksacyjne. Wśród relaksacyjnych coraz bardziej popularny i doceniany jest masaż tantryczny Czym się one różnią i kiedy warto je wybrać?

Masaż klasyczny dla każdego

Bardzo często wybieranym rodzajem masażu jest masaż klasyczny. Polega on na masażu całego ciała lub poszczególnych partii. Głównym jego zadaniem jest poprawa krążenia. Pozwala odprężyć się po ciężkim dniu i może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Dla niektórych stanowi on również formę rehabilitacji i dodatkowo może być sposobem na pozbycie się skurczy mięśniowych.

Energia masażu tantrycznego

Przede wszystkim należy wiedzieć, że masaż tantryczny jest często mylony z masażem erotycznym, choć tak naprawdę nie ma z nim nic wspólnego. Głównym celem masażu tantrycznego jest usunięcie blokad energetycznych z ciała. Dodatkowo pomaga on rozluźnić ciało i osiągnąć spokój ducha. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień mają do czynienia ze sporym stresem. Przed rozpoczęciem masażu tantrycznego warto jednak ustalić z masażystką, które obszary ciała najbardziej nam doskwierają, co pozwoli na jeszcze lepsze korzyści i rezultaty.
Warto pamiętać, by podczas masażu tantrycznego w pełni oddać się sobie i całą naszą uwagę skupić tylko na własnym ciele.

Give a Reply