Masaż klasyczny

Informacja dla klientów
Masaż klasyczny jest nie tylko masażem relaksacyjnym, ale także masażem terapeutycznym.

Ten typ masażu jest jednym z najpopularniejszych rodzajów masażu, który znany i wykonywany jest na całym świecie. Może być wykorzystywany na wiele sposobów, między innymi jako masaż relaksujący, leczniczy czy pobudzający. Masaż może być wykorzystany jako sposób leczenia wielu chorób, a także jako profilaktyka.

Jest to masaż mocniejszy, uciskowy, rozciągający poszczególne partie ciała. Wykonywany jest powolnymi bądź szybkimi ruchami pobudzającymi mięśnie, pozwala pozbyć się napięcia w całym ciele dzięki czemu sprzyja szybszej regeneracji. Masaż przeprowadza się różnymi technikami, w których stosuje głaskanie, wyciskanie, rozcieranie i inne podobne ruchy i sposoby dotyku. Taki masaż ma szereg zalet dla naszego organizmu, a także dla naszej psychiki.

Masaż klasyczny wpływa korzystnie na układ krwionośny oraz limfatyczny.  Polecany jest osobom uprawiającym czynny sport, celem przywrócenia normalizacji i równowagi napięć mięśniowych, a także osobom wykonującym prace siedząca. Masaż klasyczny przyniesie ulgę zmęczonym plecom, lędźwiom, biodrom, nogom jak również stopom. Masaż klasyczny wykonywany jest na stole rehabilitacyjnym. Naszą misją i celem jest zapewnienie pacjentowi osiągniecie możliwie jak największego stanu relaksu i odprężenia.