Jak wyglądają czakry w ciele człowieka

Czakry. Jakie mamy czakry i jak z nimi pracować.

Nie każdy z nas kiedyś mógł się spotkać ze słowem jakim jest czakra. W języku sanskryckim oznacza ono okrąg, wir. Na kilkadziesiąt tysięcy czakr w naszym ciele, 7 jest najważniejszych i każda ma ogromną siłę po odblokowaniu jej. Aby odblokować daną czakre należy położyć wokół siebie przedmioty o danym kolorze i zacząć medytować.

Czakry mają ogromną siłę,ale tylko wtedy gdy zostaną otwarte. Korzyści jakie płyną z ich stosowania to między innymi poprawienie pracy naszego mózgu, witalność, wewnętrzny spokój jasny umysł czy zdrowe ciało. Kiedy czujemy się zmęczeni albo nie mamy nastróju, warto pomyśleć właśnie o odbokowaniu danej czakry, wtedy na pewno uda się nam poprawić swój humor.

Gdy nie mamy energii, mamy zły nastrój, niczego nam się nie chce, nie wiemy czym te negatywne czynniki są spowodowane, a przyczyną są zablokowane czakry. Najczęstrzą przyczyną jest wewnętrzyny stres, który burzy harmonie w naszym ciele, przez co czakry stają za zablokowane i nie będą uwalniać pozytywnych czynników względem naszego ciała

Czakra korony-znajduję się na czubku głowy, aby ją odblokować należy czekać, nie ma metody, która spodowuje aktywacje tej czakry. Jedynie kolor fioletowy może pomóc, kamienie takie jak ametyst lub zapach lotosu.

Czakra trzeciego oka-zlokalizowana jest w nasadzie nosa, na środku czoła, medytacja wraz z kamieniami sodalitu, zapachu mięty i jaśminu pomagają w odblokowaniu czakry trzeciego oka.

Czakra gardła- znajduję się między gardłem a krtanią. Korzystnie wpływają na nią błękitne przedmioty takie jak turkus, zapach szałwii i eukaliptusa, akwamaryn.

Czakra serca-Jak sama nazwa podpowiada że czakra serca znajduję się po środku klatki piersiowej na wysokości mostka. Do odblokowania czakry przyczyniają się kamienie takie jak kunzyt, różowy kwarc, szmaragd, jadeit, turmalin oraz pobudza ją zapach olejku różanego.

Czakra słoneczna-Zlokalizowana dokładnie dwa palce nad pępkiem, pod mostkiem. przedmioty o kolorze żółtym takie jak bursztyn, tygrysie oko, topaz, cypryn pomagają uwolnić pełną siłe czakry.

Czakra genitalna-Kość krzyżowa, podbrzusze. Tutaj pomaga zapach sandałowy oraz kamienie kameolu lub kamień księżyców.

Czakra korzenia-Podstawa kręgosłupa wraz z kością ogonową. Medytacja wokół przedmiotów o kolorze czerwonym np. agat, rubin, koral lub czerwony jaspis. Aby efekt był lepszy można zapalić zapachy cedrowy i goździkowy.

Dodaj komentarz